Pulmafotograaf Egon Ligi

Ühel õhtul helistas mulle Dave, kes käis välja idee minna fototripile, mille kestvus keskmiselt 24 tundi. Vaatasin üle oma mobla kalendri ning olingi käpp. Kambajõmmideks fotograafidest vennad Villu ja Mart. Sõitsime üheksa paiku õhtul linnast välja ning suundusime Salme poole. Seal klõpsisime tuugeneid ning karialoomi. Avastasin Helios 58mm f2 rõõme. Fokuseerimine on harjumatu, eriti hämaras kuid saab hakkama. Abiks ka 5DM2 liveview. Edasi suundusime Sõrve poolsaarele. Kähku tabasime ära kui vägevaid pilte saab pikalt merd säritades. Justkui uduloor ümber kivide on garanteeritud.
Kuna aeg aina Jaanipäevale läheneb ning ööd aina lühemaks jäävad ei õnnestunud kuupaistel tähti säritada. Kuid võibolla oleksi see liiga mainstream olnud (?) ning liigselt aega enda alla võtnud. Vaikne kuid kavala jaheda tuulega ilm näpistas kergelt näpudest kuid õnneks jalust ei niitnud.
Öösel magada ei õnnestunud. Kella kümnest hommikul ühinesid meie kambaga Harilaiul Mihkel ja Maarja. Nemad pilte ei teinud. Pigem tegi üks trikke ning teine juhatas teed. Sellegipoolest kujunes pikk ning väsitav 8 kilomeetrine kõnd laiu tippu üsna humoorikaks. Näiteks saime pildile kaskadööri-hakatise Mihkli trikid. (PS! Võtete tegemisel ei saanud ükski kadakas püsivaid kahjustusi).
Enne grilli ning kojupöördumist õnnestus ringi konnata Ninase patareides. Üks lagunenum kuid huvitavam kui teine.
Kuigi päris 24 tundi ei suutnud trippida siis 22 tundigi on kõva tulemus. Arvestades asjaolu, et magada ei saanud mõned pead üldse ning mõni vaid tunnikese.
Nüüd aga hea lugeja tuleb fotomaterjal!


Klikka kadakal, et näha pilti suuremalt!

2 Responses

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga