Canon on valmis saanud oma esimese hübriidkaameraga, mil nimeks EOS M. Puutetundliku ekraaniga kaameraid on valida 4 erineva värvi vahel: valge, hõbedane, must ja punane. Pean tunnistama, et selle seeria puhul peab isegi pikemalt mõtlema, milline värv valida – kõik näevad stiilsed välja. Hea võimalus analüüsida oma isiksust ja teha see õige valik.
Tegemist on ilma peeglita kompaktse kaameraga, millel võimalik objektiive vahetada. Kuigi spetsiaalse EOS EF-M ühendusega objektiive on hetkel 2 (18-55mm f/3.5-5.6 IS STM ja 22mm f/2 STM ehk „pannkook“) siis adapterrõnga abil saab kaamera külge keerata kõiki EF ja EF-S keermega objektiive. Koos eelmainitud adapteriga toodi välja ka pisike Speedlite 90EX välklamp. Kuna kaamera peal olev välguühendus on standartne, võib sinna kinnitada ka võimsamaid Canoniga ühilduvaid välke.
Käes on kaamerat mugav hoida, kere materjal tundub tugev ning objektiivide konstruktsioon konkreetne ja stiilne. Esipaneelil asuv ringnupp töötab nii muljumise kui ka kerimise põhimõttel. Väga kavalalt on funktsioonid komplekteeritud väheste nuppude alla. Üleüldse on füüsilisi nuppe vähe ning needki kõik näpuulatuses. Reziime on valikus 3.
- A+ ehk automaatne
- CA (Creative Auto) ehk loominguline ja automaatne
- Filmimine
- Automaatne säri
- Manuaalne säri
- Snapshotid (4 sek)
Filmimise puhul on kasulikud võimalused näiteks heli kvaliteeti parandavad süsteemid. Üks neist ATT (Attenuator) – eemaldab helimuundumised – näiteks kui filmida keskkonnas, kus on väga vali muusika või lärm. Teine neist tuulefilter, mis vähendab tuule tekitatud heli mikrofonis. Selle arvelt muidugi väheneb basshelide salvestumine kuid mitte kontrastselt.
Snapshot ehk 4 sekundiliste klipikeste tegemise võimalus on kasulik neile, kes pärast reisi või sündmuse jäädvustamist klipikestega arvutis tegeleda ei viitsi. Eriti kuna klipid on snapshot-ide puhul ainult 4 sekundilised, on hea, et kaamera ise klipid kokku töötleb. Kaamera suudab teravustada filmimise ajal sujuvalt ja vaikselt. Teravuspunkti saab valida väga lihtsalt ekraanile näpuga vajutades. Filmi HD kvaliteedi valiku võimalusi on neli – üks neist lausa 50 kaadrit sekundis.
EOS M suudab pildistada 4,3 kaadrit sekundis. Seda võimet vähendab vaid jälgiva autofookuse kasutamine. Siis väheneb kiirus 3 kaadrini sekundis. ISO ehk valgustundlikkus ulatub 100 kuni laiendatuna 25600-ni. Nagu mainitud on ekraan puutetundlik. Lisaks sellele on ekraani puutetundlikkust võimalik muuta veelgi tundlikumaks.
Menüü sarnaneb uute EOS kaamerate sisuga. Nagu eelmises postituses räägitud 650D puhulgi, võimaldab EOS M lisada tehtud piltidele kaamerasiseselt efekte (ülevaate nendest ning kaamerast võib näha postituse lõppu lisatud videost). Kel soovi, saab kaamerale lisada ka GPS seadme kuna selle seadistamise võimalused on kaameras olemas.
Kaamera sobib palju liikuvale inimesele. Ole siis professionaalne fotograaf või mitte – kaamerat on võimalik kasutada automaatsel reziimil või ise seadistusi kruttida. Teada on, et professionaalset kaamerat vabal ajal igale poole kaasa ei võta. Seega sobib see kaamera fotoshoodile tagavaraks taskusse, reisile või suveõhtuse grilli jäädvustamiseks. Alustava filmihuvilise jaoks on suur pluss kaamera kerge kaal, kompaktsus ja automaatne fokuseerimine.
Selle kaameraga tehtud pilte

1/60s 22mm f/2.8 ISO 100
1/250s 135mm f/8 ISO 400
1/320s 18mm f/8 ISO 100
1″s 60mm f/8 ISO 100
VIDEO