Carolina Ferents

KIRJELDA, KUIDAS JÕUDSID FOTOGRAAFIANI?

Hakkasin fotograafiast huvi tundma tänu mu vanemale vennale, kellele väga see meeldib. Olin varajases teismeeas kui avastasin, et fotograafia aitab näha maailma täiesti uue nurga alt. Vend kinkiski mulle enda vana fotokaamera ja sellega tuli ka kirg fotograafia vastu. Põhikoolis käisin fotograafia huviringis, mis kasvatas veelgi suuremat soovi sellega tegeleda.

KUIDAS ON FOTOGRAAFIA SIND INIMESENA MÕJUTANUD?

Olen õppinud märkama detaile ja meid ümbritseva looduse ilu, mida põgusal vaatamisel kohe nagu ei märkagi. Tunnen, et see on mingil määral teinud mind ka Jehoovaga lähedasemaks, sest pildistades loodust, putukaid, linde jne, kasvab tänutunne selle kõige eest.

MIS SIND INISPIREERIB JA SÜTITAB KAAMERAT HAARAMA?

Kui näen midagi ilusat, siis püüan peatuda ja seda lähemalt vaadata, siis tekib automaatselt soov haarata kaamerast kinni. See on minu üks viis, kuidas ma ütlen Jehoovale “aitäh” selle maastiku, lille, putuka vms eest. Inimeste (eriti lähedaste) emotsioonid, näoilmed, liigutused panevad ka kaamerat haarama ja seda jäädvustama, et pärast jääks sellest hetkest ilus mälestus.

MILLISED 3 SÕNA KIRJELDAVAD KÕIGE PAREMINI SINU FOTODE STIILI?

Värvid, loodus, lugu.

MILLINE TEMAATIKA/ VALDKOND SIND ENIM KÕNETAB?

Makrofotograafia, maastikupildid, portreed.

KES ON SINU EESKUJUD FOTOGRAAFIAS?

Mulle meeldivad paljud fotograafid, aga ühed lemmikutest, kelle pilte olen palju näinud on Egon Ligi pulmafotod ja Helena Sammelsoo portreed. Samuti väga meeldivad Dmitri Lucewiczi portreed.

KAS VÕTAD VAHEL AEGA, ET PILDISTADA ISEENDALE/ TEHA ISIKLIKKE PROJEKTE?

Reisil olles tavaliselt tekib kange soov igat sammu jäädvustada. Üks viimaseid projekte, mida olen ette võtnud, on analoogfotograafia, täpsemalt polaroidpildid.

Kui sul on instagram või mõni fotoleht, mille linki oled valmis jagama, siis lisa see palun siia

KINDLASTI ON SUL OMA LOOMINGUST VÄLJA TUUA 5-15 LEMMIKPILTI – PALUN JAGA NEID MEIEGA!

Kui sa pole veel intervjuu küsimustele vastuseid andnud, siis tee seda julgelt: