Pulmafotograaf Egon Ligi

Eesti Ajakiri ILUGURU korraldas soengukonkursi “Minu kunst on juuksed”. Osalema kutsuti ka Saaremaal juba tuntud juuksur Evelin Mitt aka staarjuuksur. Kuigi käärikunstnik alguses kahtles, kas osa võtta siis lõpuks otsustas ta siiski osalemise kasuks. Tagantjärgi tarkuse alusel ütleks:”hea, et osales”, sest see soeng osutus nii rahva- kui züriihääletuses võidutööks! Palju õnne!
Mis rolli seal siis mina mängisin? Nagu aimata võib siis palus Evelin mind enda tiimi, et soengust ka digialustele midagi kunstilist salvestatud saaks. Siiski ei ole mina siin põhitegelane, kes Evelini võidule lähemale aitas. Oma suure osa andsid modell Pia-Lotta Toom, moelooja Taavi Turk, meikar Piret Elli ning kirsi tordile lisas Tiina Ringvee enda tehtud kõrvarõngastega.
Fotod valmisid juba september 2012 keskel kuid arusaadavatel põhjustel ei tohtinud neid avaldada enne kui konkurss läbi ja tulemused teada. Kuigi ootamine venis siis positiivne otsus kaalus selle üle.
Kuigi ma ei tea mitmendat korda seda konkurssi korraldati aga üleüldiselt tasub erinevate taoliste võistluste korraldajatel edaspidi enne korraldamist teha endale selgeks mõned “kirjutamata reeglid” või õppida sellest, mis ei läinud plaanipäraselt. See selleks, et ajaliselt võib mõni tegevus (hindamine vms) venida ning takerduda ettearvamatute asjaolude taha, siis üks on kindel – lubadused on pidamiseks. Kahjulugu, et lubatud auhind “Foto esitlemine … esikaanel” seekord välja andmata jäi ning tagantjärgi auhind muutus ning selgitusi andes reegleid juurde tekkis. (Kui esialgses vormis sõnastatud ning lubatud auhind siiski välja antakse või trüki näol teostatakse, võtan oma sõnad tagasi).
Positiivne ning meeldiv pool on see, et taolisi ettevõtmisi tehakse ning noortele oma ala armastajatele võimalus end tõestada antakse. Muidugi on sellel kommertslik pool olemas kuid ajakirja või -lehte välja andes peabki nupukas olema. Teada on, et tegemist pole lihtsa tööga – seega kiitus ettevõtlikele.
Seekordne postitus sai mitmekülgne. Teada on, et kes kriitikast õpib ja kiitusest pilvedeni ei tõuse jõuab elus kaugemale. Seega üleskutse: kui märkad piltides või minu töödes, midagi mis sinu meelest võiks teisiti olla, soovid anda konstruktiivseid näpunäiteid või küsida nõu siis anna endast julgelt kirjalikult märku siin või seal. Nüüd aga hääd piltide vaatlemist ja nuputamist, kuidas selline soeng ikkagi valmis tehti!
Mönusad talvetervitused Saaremaalt kõigile mu lehe külastajatele!

Loe ka ajalehe Saarte Hääl kirjutatud artiklit, klikkides SIIA!

PS! Link IG artiklini võidutöö autori mõtetest asub postituse lõpus!


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga