Liis Pint

KIRJELDA, KUIDAS JÕUDSID FOTOGRAAFIANI?

Jõudsin fotograafiani tänu Kerli Hallistele, kui ta meile koos kaamera esimest korda külla tuli. Fotograafia paelus mind kohe, üsna ruttu klõpsutasin juba enda esimese kaameraga ja tegin isegi esimese tasulise pildistamise. Kahjuks läks aga kaamera põhikooli lõpu paiku katki ja fotograafiaga tegelemine jäi soiku, kuid fotopisik ei kadunud kusagile. Fotohuvi kibeles alati mõtteis ja 2022 aasta kevadel õnnestus uuesti fotograafiaga tegelema hakata ja seekord juba natuke tõsisemalt.

KUIDAS ON FOTOGRAAFIA SIND INIMESENA MÕJUTANUD?

Fotograafiaga tegelemine on õpetanud mind enda ümber toimuvat rohkem märkama ning mitte nii palju ringi tormama. Olen õppinud inimesi paremini tundma ning lihvi on saanud ka suhtlemisoskus. Tänu fotograafiale oskan nüüd rohkem hinnata asju ja hetki, mis varem kuigi paeluvad ei tundunud, näiteks sombune sügispäev, tuuline ilm või vihmasadu. Kuid mugavustsoonist väljatulek ja uute asjade proovimine on olnud väga avardav ja vaat, et põnevam, kui oleks osanud arvata.

MIS SIND INISPIREERIB JA SÜTITAB KAAMERAT HAARAMA?

Mind sütitab see, kui näen midagi või kedagi, kellel on lugu rääkida. Miski, mis on nii kõnetav, et paneb foto elama ja puudutab isiklikult. On väga eriline ja soe tunne, kui inimestega tekib hea klapp ja saan nende erilisuse, ilu ja lihtsuse fotole püüda. Olen märganud, et mida rohkem fotograafiaga tegelen seda olulisem on minu jaoks foto mõte ja sisu kui foto tehniline pool ja täpsus.

MILLISED 3 SÕNA KIRJELDAVAD KÕIGE PAREMINI SINU FOTODE STIILI?

Lihtne, detailne, melanhoolne.

MILLINE TEMAATIKA/ VALDKOND SIND ENIM KÕNETAB?

Mind kõnetab enim inimeste pildistamine. Samuti pean oluliseks seda, et inimeste pildistamisel võiks neid ümbritseda loomulik ja naturaalne keskkond, olgu selleks park, mets, põld, rand, inimese enda kodu või hoopis põneva arhitektuuriga linnatänavad. Püüan sobitada inimesi keskkonda, mitte vastupidi.

KES ON SINU EESKUJUD FOTOGRAAFIAS?

Tooksin välja fotograafid, kes on olnud oma isiksuse ja käekirja poolest mulle eeskujuks. Esimene eeskuju on Kerli, tänu temale sain fotopisiku ja tõuke fotograafiaga tegelema hakata. Tema töökus, siirus ja kohustundlikus on siiani suureks eeskujuks. Teise fotograafina tooksin välja Egoni. Egonilt olen õppinud, kui oluline on fotograafi roll selles, et kliendid end kaamera ees hästi ja mugavalt tunneksid. Hindan tema oskust kuulata inimesi, märgata detaile ja luua mõnus huumoriga rikastaud õhkkond. Kuna olen hetkel oma käekirja kujundamas, siis tooksin välja fotograafid, kelle töid olen viimasel ajal jälginud: Susan MustMick Pedajak.karpeshova.

KAS VÕTAD VAHEL AEGA, ET PILDISTADA ISEENDALE/ TEHA ISIKLIKKE PROJEKTE?

Arvan, et isiklike projektide tegemine on väga oluline, et fotograafina areneda. See loob võimaluse käekirja kujundamiseks ning kindlasti rikastab kogemuste näol. Tihti algavad minu isiklikud projektid sellega, et märkan enda ümber midagi kõnekat, seejärel jääb see mu mõtetesse kummitama ja nii ta seal vaikselt küpseb… ja mida kauem seda parem.

Kui sul on instagram või mõni fotoleht, mille linki oled valmis jagama, siis lisa see palun siia

KINDLASTI ON SUL OMA LOOMINGUST VÄLJA TUUA 5-15 LEMMIKPILTI – PALUN JAGA NEID MEIEGA!

Kui sa pole veel intervjuu küsimustele vastuseid andnud, siis tee seda julgelt: