Pulmafotograaf Egon Ligi

Saame tuttavaks

Egon dramaatilise pilguga aknast välja vaatamas

Esimese infokillu leiad minu kohta siit pildi alt – Egon armastab head huumorit ja enda üle tehtud naljad on ühed parimad!

Hetkel elan Pärnus, kuid sündinud ja enamus aega olen elanud Saaremaal

Juba väga noorena tundsin tugevat soovi jäädvustad seda, mis mind ümbritseb. Umbes 7-aastaselt sain lõpuks Anttila kataloogist osta enda taskuraha eest  „seebikarbi“ e. täisautomaatse filmikaamera, mille sees käib filmirull. 

Huvi fototehnika ja tehnoloogia vastu käisid käsi-käes. Nii läksingi õppima infotehnoloogiat. Tänu sellele õnnestus kätte saada ka aina paremaid kaameraid. Seda näiteks kooli ajalehes, Saarefoto stuudios või ajalehes Saarte Hääl pilte tehes.

Tänu Saaremaa ühtsele kogukonnale õnnestus avada arvukaid personaal-näituseid erinevates kohalikes asutustes nagu näiteks Kuressaare kultuurikoda, Saaremaa linnus, Saarefoto ateljee, Mihkli talumuuseum, kuid ka kaugemates paikades nagu näiteks Tallinnas, Luksemburgis ja Prantsusmaal.

Kahe aasta jooksul viisin läbi fotoringi, kuhu olid oodatud kõik kooli-ealised fotohuvilised. Iga tund sisaldas teooriat ning praktilisi katsetusi. Mõlema aasta lõpetasime fotonäitusega, kus olid üleval õpilaste poolt tehtud fototeosed.

Kohe peale IT-eriala lõpetamist asusin tööle ajalehte Saarte Hääl, kus õppisin väga erinevates olukordades kiiret kohanemist, ideede genereerimist ning kvaliteetse lõpptulemuse saavutamist. Paar aastat hiljem asutasin väikese ettevõtte, millega tegelen siiani – pildistan peamiselt perekondi, pulmi ning vajadusel ka kinnisvara.

Aegade jooksul on valitud pilte ära märgitud erinevatel konkurssidel ja väljaannetes. Näiteks Aasta Pressifoto raamatus, ajakirja Iluguru lehekülgedel, Saaremaad tutvustavatel materjalidel või väljaprindituna sisekujunduselemendina

Elu jooksul olen teinud tööd ajalehe fotograafina, inglise-eesti tõlgina, eesti keele toimetajana, helistuudio tehnikuna ning helitöötlejana, videograafi ning videotöötlejana, sotsiaaltöötajana ning andmetöötlejana

Olen loomult sõbralik, arvestav ja hea suhtleja. 

Väga hea meelega pildistan üles Sinu pere või pulmapäeva!

Kui ka sellest eluloost Sulle väheks jäi, siis loe seda fototeemalist intervjuud, mis minuga tehti:)

https://helk.ee/egon-ligi/

Armsate klientide tagasiside

"Egon on professionaalne fotograaf, kes juba esimesel kohtumisel loob kindla tunde, et tema on just see inimene, kellele usaldaksid oma pulmapäeva jäädvustamise. Pulmapäevale eelnev suhtlus oli väga põhjalik, vahetu ning professionaalne. Pulmapäevale osaks saanud ärevus kadus kohe, kui algas pildistamine - ülimalt meeldiv ja kunstiline seiklus, mil tundsime end väga vabalt ning hästi!

Nii grupipiltide kui ka ilupilte ajal oskas fotograaf vahetult suhelda kõigi külalistega, olenemata kas tegu oli lapse või vanema inimesega, maitsekas huumor ja sõbralikkus käis temaga kaasas. Ta oskas tabada hetki ja emotsioone, mida ise poleks märganud, oli alati õigel ajal kohal ja jäädvustas kõik kõige kaunimad hetked.

Pildid jõudsid meieni väga kiiresti ning pilte vaadates tuli pisarate kuivatamiseks salvrätikudki kõrvale võtta - pildid olid superkenad ning stiil ja toonid olid just sellised, nagu olime soovinud.

Oleme väga tänulikud, et just Egon oli meie tähtsa päeva fotograaf ning jäädvustas kunstiliselt kaunid pildid, mille vaatamisest me kunagi ei väsi! Ülimalt professionaalne fotograaf, kellega läheme veel tulevikuski kunsti tegema!"
Jesse & Liis
Egon pildistas meie imelist talvepulma täpselt nii nagu ühes muinasjutus asi olema peab:) Kuigi meie pulmast on veidi üle aasta möödas, pole emotsioonid, mis meenuvad pildistamisega grammigi lahtunud.

Ikka ja jälle tabame end sirvimas oma pulmapilte ning kuigi oli karge talveilm, poevad põue ainult soojad tunded.

Võime käsi südamel öelda, et sellise super-andeka fotograafiga nagu Egon, on kaamera ees vigurite tegemine lihtsam kui miski muu.
Oleme ise üsna tagasihoidlikud, kuid Egon suutis meid tundma panna nii hästi, et kaamera ees oldud aeg lendas linnutiivul...

Egonil oli hästi läbi mõeldud pildistamise ajakava, kuid samas säilis spontaansus. Kirsiks tordil oli hingematvalt kaunis päikeseloojang mererannas ning pildid said tehtud just sellise ajaga, et peigmehe nina ja pruudi sõrmed ei jõudnud -9 kraadiga ära külmudagi. Kui klõps-klõps klōpsud tehtud saime ning külma eest autosse peitu pugesime, siis sedasama otsustas teha ka päike, kes samuti merre puhkama kukkus ning tundus, et see võrratu loojang oli justkui meile tellitud!

Samuti on ainult kiidusõnu jagada selle kohta, kuidas Egon suudab iga inimesega koheselt kontakti saavutada. Nii said meie pulmapeol tema kaamerasilma ette ka kõige häbelikumad pidulised, kellest igaühest Egon oma mõnusa huumoriga hea emotsiooni välja suutis võluda! Meie jaoks oli Egoniga koostöö väga lihtne, nauditav ning ülimalt positiivne kogemus! Aitäh!"
Hardi & Silvia
"Having worked at one point as a scout looking for potential photographers for press shoots and having looked through dozens of wedding photographer websites, I did not expect to find any wedding photographer to be very exciting when it came to my own wedding.

I tend to be a perfectionist, so I had several very specific ideas about what I wanted: my wedding should not look theatrical and we should not look like props in some creative artist vision but look natural and like ourselves, we did not want anyone making us pose in very intimate ways, the photography should be within our modest budget, and one of the most important criteria, the photographer should be a modest, positive and considerate person who would not be aggressive in pursuing his or her art and know how to put people at ease.

Amazingly, we found every single one of these attributes in Egon - creativity, artistry, naturalness, modesty, and positivity! His photos are full of light and simple joy over life’s happy moments. We looked like we were having fun, and he knew how to cajole even the most difficult, grumpy and sleep-deprived guests into smiling happily during long group shots – a miracle!

With his perfect English and knowledge of three more languages and his friendly personality, he can blend into any wedding and make you feel like he is not a photographer at all – you will feel like he is just one of your guests who happened to be good with a camera.

My husband and I cannot recommend him enough!"
Max & Laura

Küsi julgelt pakkumist