Mustvalge kuu

Super äge oli näha mustvalgeid pilte aprillikuu jooksul meie fotosõprade whatsapis. Sinna hulka kuulus nii kunstilisi, sügava mõttega pilte, kui ka humoorikaid tabamusi ja lähivaadet looduse mustritest.

Mustvalgus võimaldab keskenduda pildi meeleolule – sellele, mida teeb parajasti valgus või kuidas jooksevad erinevad jooned. Värvilisel pildil on omad eelised aga kõige paremini õpib valgust tajuma just mustvalgeid pilte tehes.

Mustvalge pilt on natuke nagu isiklik luuletus, mille sa paberile paned ja siis hoolega läbi mõtled, et kellele seda lugeda usaldad. Mustvalge pilt pole midagi, mida teed möödaminnes. Sellise pildi taga on üldiselt läbimõeldud otsused: kas teha, kui jah, siis millest ja kuidas seda teha. Hiljem pilti töödeldes mõjutab tulemust, mida sa parajasti tunned. Kas pilt tuleb hästi tume, kontrastne, mürane või hele ja helge. 

Pilte kogunes umbes 122 ja neist valisime välja 65 kaadrit nii, et esindatud oleks igaüks, kes aprillis whatsappi pildi lisas. Super hea osavõtt ja veel ägedam diginäitus ägedate digikunstnike teostest:)

* Teose nime ja/või autorit näed siis, kui viid kursori pildi peale.

DIGINÄITUS “MUSTVALGE KUU”

Suur tänu mõnusa osavõtu eest. Uue kuu teemad on “Ärkamine-tärkamine” ja “Vingerpuss”:)

Kui sa pole veel ennast fotolaagrisse registreerinud, siis tee seda siin: