Pulmafotograaf Egon Ligi

Järjepidev ning katkematu “sündmus”. Mõnel poolusel teeb protsess trikke ja laseb ühel ajal end kauem oodata kui teisel ajal. Siiski kõigile teadatuntud nähtus – ühele meenutab head, teisele halba. Üks märkab selles võlu, teine kõnnib silmad maas. Vahel täielik, teinekord poolik kuid sellegipoolest erk. See on öö saabumine.
Kui õeldakse, et “öös on asju” siis mina ütlen “igal pool ja ajal on asju”, öösel on need “asjad” lihtsalt müstilisemad. Seega eri fotokunsti stiile avastades olen nüüd jõudnud katseni anda pildiga edasi teatud müstikat. Muidugi see võiks igas pildis, mis kunagi teinud olen, sees olla aga ilmselgelt nii helged need lood ka pole. Progress tähendabki katsetamist, avastamist ja arenemist – kõike, mis hetkel arenevale fotomeelsusele vajalik.
Piltide järgi võid ise endale või lastele loo jutustada. Mis sest, et minu idee järgi näitlikustavad teatud kolm pilti siin seerias päikeseloojangut, -varjutust ja -tõusu. Kasuta oma fantaasiat ja arenda natuke pikem lugu – seda lihtsustan siia lisatud boonuspiltidega fotosessioonist. Hääd und!

PS! Vaata pilte ja nuputa, kuidas on selline valgust andev “lambiratas” metsa saadud. Pärast pilte leiad selgituse, kuidas elektri metsa vedasin.. ära spikerda! Enda pakkumise/küsimuse võid alla kommentaaridesse ka kirjutada.

No, mis sa arvad, kuidas särts päikese sisse sai? Peaaegu arvasid ära! Tegelikult mahtus väga napilt selle palli sisse mu canoni lisavärk koos vastuvõtjaga. Välgu otsas on “torbik”, mis omakorda valgust palli sees ühtlustab ja hajutab. Saatja oli kaamera peal ning iga kord kui nuppu vajutasin, pilgutas päikeseratas tumedale metsale silma. Selle süsteemi abil on võimalik tegelikult täitsa autoportreedki pildistada kuna välgu küljes olev vastuvõtja omab nuppu, mille abil võimalik panna kaamera, ka distantsilt, klõpsu tegema. Tuleb eelnevalt kaamera statiivile sättida ja teravus paika kruttida.
Selline põneva protsessiga eksperimentaalne sessioon ning tulemus seekord! Tänan veel ka modell Ann’i, et talvekülma trotsima viitsis tulla + Marek, kes meid autoga kohale viis, natuke asju vedas ja auto hange parkis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga