Pulmafotograaf Egon Ligi

Plaanid reisida Egiptusse või oled juba piletid ostnud ning ootad õhinaga eesootavat reisi? Kui jah, siis vajad reisijuhti Egiptusesse. Siit saadki rohkem infot selle kohta, millega arvestada enne reisi ning reisi ajal.

See postitus sisaldab üldist reisikirjeldust, nimekirja vajaminevatest asjadest, tagantjärele tarkust ning palju pilte!

Külastasin abikaasaga Egiptust märtsi keskel, mil teatavasti Egiptuses juba soojem aeg ning jahedamad tuuled vaibunud. Paketi leidsime www.reisiturg.ee lehe kaudu. Meie jaoks oli tähtis, et pakett sisaldaks nii ööbimist, transporti kui sööki. Nimekirjas oli mitmeid hotelle erinevate kuupäevadega. Võrdlesime internetis hotellide hinnanguid ning tagasisidet ja otsustasime Tez Toursi pakutava 2-nädalase Old Vic hotellipaketi kasuks.

Hotellide võrdlemiseks võid kasutada lihtsalt google.com abi või laadida alla äpp TRIVAGO, kus kirjas ka hotellitubade hinnad ning lisatud mitmeid pilte.

ENNE REISI

TUGEVDA IMMUNSUST. Soovitatav on teha läbi probiootikumide kuur, et vähendada reisil kõhuhädadesse nakatumise võimalust. Need on käsimüügiravimid ning igas apteegis saadaval.

VORMISTA KINDLUSTUS. See on koht, kus tasub hoolikalt uurida, milline kindlustus on rahvusvaheline ning omab ka kontakte Egiptuses . Esmalt juba terviseabi saamiseks on tark osta kindlustus ja võtta see reisile väljaprinditult kaasa. Mina valisin BTA kindlustuse ning see osutus väga praktiliseks. Sellest juba hiljem pikemalt.

TEE KOOPIA oma passist ning prindi see välja. Dokumendid on tark hoida kindlas kohas koos. Egiptuses käib kogu asjaajamine paberdokumentidega ning isegi reisivoucherit võidakse küsida üllatavalt paljudel kordadel riiki saabudes ja sealt väljudes.

VAHETA VALUUTA. Kohalikud kasutavad egiptuse naela. 1 euro = 20 naela. Kuid väga hästi saab seal hakkama ameerika dollaritega. Pigem soovitangi kaasa võtta dollareid, nii 5-, kui 1-dollariliseid. Nendega on mugav osta turult teed ja muud pudi-padi, jätta tippi ja väljasõidule kaasa võtta. Kohalik rahatäht tuleb kasuks siis, kui soovid tingida mõne eseme hinda väiksemaks kui 1 dollar.

Kuna väiksematesse dollaritesse raha vahetamisel kehtib Eestis lisateenustasu, siis tark on jaotada raha vahetamine mitme päeva peale või vahetada seda erinevates valuutapunktides. Olenevalt summast võid kokku hoida 10 eurot või rohkemgi.

Hotellis ja paljudes marketites on võimalik maksta ka pangakaardiga, kuid tihti lisandub teenustasu.

Tippi pole mõtet jätta müntides – nendega pole kohalikul midagi teha.

LAE ALLA telefonisse offline gps kaart. Tasuta versioonidest tean soovitada maps.me ning citymapstogo. Kohalik internet on tihti puudulik või pea olematu. Kui väga vajad, saad egiptuse marketist osta kohaliku teenusepakkuja sim-kaardi ning kasutada seda internetis käimiseks.

PAKI KAASA vastavalt naha tundlikkusele vähemalt 30 faktoriline päikesekreem. Isegi läbi pilvise taeva võid kõrvetada saada. Veekindel variant on eriti praktiline, sest pikalt kuumuse käes olles soovid ikka vahepeal end jahutamas käia või kohalike kalu oma ujumismaskiga jälitada.

Samuti on tark kaasa võtta mitu lehte sõetablette, Immodiumi ja Smectat. See arsenal võib aidata pääseda hullemast dierrheast ehk kõhulahtisusest. Kui kõhuhädade puhul ei aita ka need kaasavõetud ravimid pöördu kohaliku arsti poole.

Kuna lennureis on pikk, 5 -6 tundi, soovid ehk laadida nutiseadmesse mänge, mis sind mitmeks tunniks tegevuses hoiavad. Kui nendest tüdined, võivad praktiliseks osutuda jaapani mõistatused, ristsõnad või tavalised mängukaardid.

Kui sa ei soovi lennukitoitu süüa, võta kaasa pisut näksi ja jooki. Enamasti lubatakse lennukisse võtta vaid lennujaamast või lennukist ostetud jooki.

REISIL

Sharm el Sheikhi lennujaama jõudes tasub minna otsejoones infolettide juurde, kus saad vajadusel osta endale viisa. Kui sa ei plaani Sharm el sheikhi alast kaugemale minna, siis piisab Sinai viisast, mis on tasuta. Vahel enne infolaudu võivad külge haakuda mehed, kes pakuvad oma hinnaga viisat. Kindlam on nendest mõõda jalutada. Lennujaama töötajad on varustatud nähtava töötõendiga.

Lennujaamast väljudes on vastas mehed, kes soovivad abivalmilt su kohvrit bussini vedada, samal ajal oma näppe kokku hõõrudes. S.t, et ikka tipi eest. Teadmatusest lasin ühel sellisel enda kohvrit vedada ja tulemuseks oli see, et kui ise poleks taibanud, oleks vale bussi peale istunud ja valesse Egiptuse nurka sattunud. Tarisin oma kohvri vale bussi alt õigesse ning nii saingi oma esimese õppetunni.

Hotellis küsitakse reisidokumente ning tehakse koopia sinu passist. Originaaldokumenti ega passi ära nende kätte jäta. Võimalusel hoia ülejäänud raha ja dokumente toa seifis.

Kuna saabusime Old Vic Resort Sharm hotelli kell 03:00 kohaliku aja järgi, oli nii armsalt tuppa valmis pandud taldrikule kile alla koogikesi ning saiakesi koos vorsti- ja juustusnäkiga.

Hommikul sööma minnes saime positiivse esmamulje sellest, kui puhas on hotelliala. Järgnevate päevade ajal saime kinnitust, et tõesti igapäevaselt ja süsteemselt koristatakse basseiniala, kastetakse lilli ja restoranialas enne söögiaega notitakse akendelt säristiga kärbseid.

Hotellialal olid suur bassein koos päevitusalaga, baar, pinksilaud, SPA, 2 restorani, piljard ning võrkpalliplats. Töötajad olid kõik mehed. Nad olid viisakad ja sõbralikud, kui välja arvata mõni üksik. Näiteks muutus väga ahistavaks üks kokk, kes restoranis püüdlikult mu abikaasale komplimente tegi, kui mind ümbruses polnud ning nii väga pilti soovis koos teha. Selliseid tasub lihtsalt vältida või käia söömas mitmekesi.

Päevitamisala

Peamine restoran

Türgi saun

Vaade Victoria restoranist

Bassein ja purskkaev

Baar kohalike hõljukite taustal

Kohalikud söövad tohutult palju küpsetisi ja saiakesi. Pealtnäha on kõik küpsetised erinevad, kuid üldiselt siiski kergelt vürtsikad ja üsnagi kuivad. Koogid erinevad üksteisest vaid määrdeaine poolest. Kui paari päevaga pea kõik erineva välimusega koogikesed proovitud, siis järgmised päevad üldiselt magusaisu pole. Poest saab jäätist ning teatud tunnil tehti päeval vahvleid või pannkooke, mis tühjema kõhu korral aitasid õhtusöögini vastu pidada. Muidu toidukorrad olid rikkalikud – silme ees valmistati erinevat liha grillil. Kana, kala ja kebab olid pea igapäevaselt valikus olemas. Rohkelt pakuti salateid – tomati, kurgi, kapsa ja porgandiga.

Vahvlipaus jätsiga

Pannkoogi paus jätsiga

Lõunasöök Victorias

Ahistav kokk Ahmed

Rohkelt magusat

Tortiljade valmistamine

Rohkelt küpsetisi

Arstilkäik. Paraku minul „vedas“ ja paha kõhubakter pääses soolestikku. Selle võisin saada ujumas käies ning juhuslikult suhu sattunud vett lonksates või siis süües midagi, mille värskus polnud kuidagi kindel (salat, piimatoode, taaskülmutatud jäätis, keedetud kraanivesi). Ei aidanud sõetabletid, Smecta ega Immodium.

Arsti poole pöördudes pandi mind tilgutite alla, kuhu lisati tilgutatavale ainele mitmeid rohtusid. Tunnikese pärast oli enesetunne parem. Siis juba ajasime arstiga ka kindlustuse asju. Saime BTA egiptuse koostööpartneri kontakti, kes esialgu millegipärast polnud nõus ravikulusid katma, kuid arsti veenva jutu peale lõpuks nõustus. Kuna vajasin paari süsti ka järgmisel päeval, siis seda egiptuse kindlustus polnudki nõus kinni maksma. Selle maksin enda taskust, sain tõendava dokumendi, kus arstipoolne ravikirjeldus, summa, tempel ja allkiri. Selle alusel kompenseeriti ravi hiljem väga kiirelt eesti BTA kindlustuse poolt.

Külaskäik arsti juurde

Vaatamisväärsuseid Sharm el sheikhis eriti pole. Ühel esimestest päevadest viiakse tasuta ekskursioonile, kus näidatakse mošeed, õlitehast ja natuke turgu. Minu jaoks tundus see nii põnev ja ootasin huviga seda retke. Kuid juba esimeses peatuskohas sain aru, kui hästi on siin paika pandud süsteem, et turistidelt võimalikult palju raha saada.

Mošeesse on sissepääsud eraldi meestele ning eraldi naistele

Õlitehases ei valmistatagi õli, vaid seal viiakse sinu kamp ühte kuuest ruumikesest, kus tädi räägib vene keeles 15 minutit kui head ja kasulikud on tervisele erinevad õlid, mis neil müügil. Vahepeal meenutatakse, et pildistamine on keelatud. Siis antakse proovida käte niisutamiseks mõeldud õlisid ning ka paari lõhnaõli meestele ja naistele.

Sealt otse viiakse nagu kari lambaid üles korrusele, kus riiulitel ilutsevad potskud kohalike raviõlidega ning mille all ulmeline hind. Muidugi meenutatakse mitmel korral, et „ainult täna on kõik -50%“ aga kindel on, et Eestis saad sama kraami palju odavamalt. Võibolla mõni üksik õli on seal selline, mida Eestis ei müüda.

Edasi viiakse kõik lõhnaõlide ruumi. Ilusad kunstilised klaasist anumad ilutsevad klaasist riiulitel ning nende kohal asetsevad suured firmalogod nagu Hugo Boss, Chanel jms tegijad. Väidetavalt on egiptuse õlitootjal paljude nende firmade toormaterjali patent ning just neilt ostavad eelmainitud tuntud firmad lõhnade jaoks õlisid. Kui see nii ka päriselt on, siis anna mulle teada. Kuid teades Chanel No 5 aroomi ajalugu, kahtlen et selle kiivalt hoitud lõhna retsept egiptlaste poolt patenteeritud on.

Patenditud või ei?

Kui asud mõne lõhna vastu huvi tundma, alustab sinuga vestlust kohalik müügimees, kes soovitab mugavale diivanile maha istuda ja laua ääres asja arutada. Siis algab lõhnade nuusutamine ning koguse ja summa kokku leppimine. Kui satud sellise vestluse lähedal natuke pikemalt seinal olevaid pudelikesi vaatama, tuleb sinu juurde teine müügimees, kes palub pisut eemale liikuda.

Vabaduseväljak on teine koht, kuhu vaatama viiakse. See asub avaral alal ning seal on põneva konstruktsiooniga teos. Seal saab teha selfisid, natuke ringi jalutada ning siis taas bussi minna.

Vabaduseväljak

Edasi viib tee turule. Buss peatub kindla ukse ees, kus saad kaela endale reisifirma nimega märgi. Seda pead kandma kuni labürindi lõpuni. Käikudes on erinevad müügimehed, kes paluvad vaid hetke võtta, et näidata midagi lahedat. Papüüruse valmistamise põhitõed saime teada kahe minutiga. See oli tõesti huvitav. Edasi näidatakse, kuidas seintele pandud papüürused pimedas helendavad. Ka see on veel huvitav. Kuid tagasi bussi saad vaid edasi läbi kindla tee liikudes.

Fosforiga üle maalitud papüürused, mis pimedas helendavad

Siidhaigur – kohalik farmeri sõber, kes aastatega muutub aina ilusamaks

Siidhaigur hotellialal

Soovitan turule minna koos seltskonnaga mõnel pärastlõunal, kui väljas pole enam nii kõrget temperatuuri. Kui plaanid viia sõpradele meeneid, siis hea mõte on teha nimekiri inimestest, kellele midagi viia tahad. Muidu lõpuks on pea nii sassis, et mõnigi sõber võib oma meenest vaid und näha.

Turul esimestes poekestes on huvitav küsida nende asjade hinda, mille vastu tegelikult ka huvi tunned. Ilmselgelt öeldakse viis korda kõrgem hind. Võid julgelt öelda, et „too much“ ja hakata poest välja jalutama. Siis hakkab poeomanik pakkuma järjest odavamat hinda. Kui oled selle ära kuulnud, tead juba enam vähem, kui palju järgmistes poekestes tingida saab. Ja isegi, kui järgmises poekeses tundub, et ei saa nii madalaks enam tingida, siis ära muretse, igas teises poes on samasugune kraam olemas ning kui poest välja hakkad astuma, võib poe omanik järsku su hinnaga nõustuda või muul juhul saad sama asja teisest poekesest ikkagi soodsamalt. Kange peab olema.

Vaid minutitega valmib selline ilus liivast meene

Mitmed väidavad, et karpide tootmine on just NENDE pere ettevõtmine, kuid sarnaseid leiab igalt poolt

Tingimine on kohalik spordiala. Tasub meeles hoida, et ka spordis püütakse kasutada alatuid võtteid. Näiteks pea iga poe omanik egiptuse turul sobiks eesti kohalikesse teatritesse solvunud inimest mängima. Sel hetkel, kui ta taipab, et sa ei ostagi ta poest midagi, vajub ta nägu nii mossi. Ta vaatab sind sellise kutsika näoga, et „sa ei annagi mulle krõbuskeid vä?“. Mõni võib öelda, et kui sa minu hinnaga seda asja ära ei osta, siis „sorry, ma ei saa sinust ja su kaaslasest kuidagi lugu pidada“.

Tabasin end mitmel korral mõtlemast, et „ta kaup on tõesti erilisem kui teistel siin kõrval“. Seda vaid selle tõttu, et iga müügimees kiidab enda teed ja enda vidinaid. Küll üks ütleb, et teise hibiskus on värvitud, minu kivist kaameli tegemiseks kulus palju rohkem aega või et minu kujukeste kivi on palju väärtuslikum. Üldiselt aga valmistavad neid asju teatud hulk kohalikke –enamasti beduiinid, kel pole riiklikku kuuluvust ning elatuvad käsitööst või loomade kasvatamisest.

Kohalik pimsskivi

Rohkelt teed, vürtse ja muud põnevat

Turu lõpp – õhtune tühi tänav ja üksikud tingijad

Ekskursioone pakutakse iga nurga peal. Kohe järgmisel päeval, kui olime hotelli jõudnud, tuli meiega rääkima Tez Toursi ametlik esindaja, kes pakkus erinevaid ekskursioone. Tüüpiline päevane retk sisaldab päikesetõusu kõrbes, kaamelite ja ATV-dega sõitmist, teejoomist, söögipausi, merel käimist ning sukeldumist. Olenevalt pakkujast tasub sellise paketi jaoks kaasa võtta 80 eurot inimese kohta. Kuuldavasti pidavat Novatoursi kaudu reisi ostnud sama paketi saama umbes 45 euroga.

Rannad on üldiselt eravalduses ja sisse saab vaid piletiraha makstes. Hind varieerub 1-4 dollarit. Enamasti, kui võimalik hotellist pilet osta, siis hotellist on see odavam. Kivises rannas saab päevitada ja minna snorgeldama. Korallide vastu ei tohi mingil juhul minna, muidu võid isegi trahvi saada. Kalad on värvilised ja ujuvad julgelt su ümber. Õnnestus isegi kilpkonna näha ujumas. See on soodne ja meeldiv elamus.

Hotelli oma rand

Kohaliku liikumisvahend

Kaljupealse ranna restoraniala

Hotellirand – ka siin pakutakse erinevaid ekskursioone

Kohalik kapten

Klaasist paadipõhi

Vaade Siinaile

Kaamelitega sõidavad ringi beduiinid, kes looma ise üles kasvatanud ja nüüd sõitu pakkudes raha teenivad. Ütleks, et nad on isegi osavamad müügimehed, kui need, kes turul olid. Kaamel on nunnu näoga ja kui ta su kõrval vantsib, siis nunnumeeter ongi juba laes. Siis küsib sõbralik hääl kaameli otsast, kust sa pärit oled. „Aa, Estonia, I LOVE Estonia!“ Ehk siis ükskõik, mis riigist sa oled, ta ARMASTAB seda ja see on ta lemmikriik. Üldiselt oskavad nad sinu emakeeles vähemalt tere öelda. Mõni isegi pikemalt kerge vene aktsendiga: „Tjere, tjere, vanja kjere“. Juba olen sulanud ja tema oma kaameli su kõrvale parkinud. Juba jõuab ta pakkuda, et teeb sinust ja sinu kaaslasest su enda telefoniga kaameli kõrval pilti. Paneb sulle pähe kohaliku turbani ja kiidab innukalt kui tore kõik on. Järgmisel hetkel upitab ta sind kaameli selga. Ükskõik, kas sind on üks või kaks, mõlemad olete hopsti-hopsti endalegi arusaamatult kaameli seljas ja kaamel juba longib mõõda teed omaniku suunas. Oledki müüdud! Hakkan vaikselt mõtlema, et huvitav kui palju ta siis raha ka tahab. Aga kaua ei lasta mõelda, sest üks tegelane seal ees hoiab mu telefoni minu suunas ja juhendab, kuidas põial püsti hoida või kuidas oma kaaslase ümbert kinni hoida või kuidas pildil olla.

Kuna meiega juhtus see kõik alles reisi viimasel päeval, mil kõik ostud tehtud ja vaid mõned kopikad vee ja näksi jaoks alles jäetud, ütlesime talle juba alguses, et „we have no money“ (meil pole raha). Aga kuna ta siis ainult kordas, et „I make you happy, you make me happy“, mis minu jaoks kõlas: „küll ma olen õnnelik, et te olete õnnelikud“. Maa peale tagasi saades saime muidugi aru, et tähendus oli hoopis selline: „Ma teen teid õnnelikuks ja nüüd teie teete mind õnnelikuks“. Ühesõnaga soovis ta meilt mõlemalt 50 naela, mis kokku kuskil 5 eurot. Pole suur summa aga õnneks või kahjuks olime juba kogu oma sularaha ära kulutanud ja pääsesime 20 naela (1 eur) maksmisega.

Fotograafina polnud ta tegelikult üldse kehva ja võimalusel oleks talle viis eurot andnud küll. Isegi video tegi ta mulle telefonisse sellest romantilisest 30-meetri pikkusest jalutuskäigust.

Aladdin oma 5-aastase kaameliga

Ühispilt osava müügimehe beduiin Aladdini ja ta nunnu hoolealusega

Kaader romantilisest filmist “Käisime poes piima järel”.

(Selle pildi autoriõigused kuuluvad tehniliselt kaameli omanikule Aladdinile… või siis müüs ta need mulle 1 euroga maha – saa siis aru)

Raha väärtus on Egiptuses muidugi hoopis teine. Saime rääkida toateenijaga ja ta ütles, et käib tööl 30 päeva, siis 10 päeva puhkab ja siis tuleb jälle 30-ks päevaks tööle. Tööpäevad on umbes 12 tundi pikad ja teha tuleb pea kõike. Kui sa ei korista parasjagu, siis tuleb teha midagi muud. Päris kööki ei saadeta aga tegevust jagub. Kuupalk on tal koos tipiga 1600 egiptuse naela. See on umbes 80 eurot. Tema jaoks on see suur raha. Miinuseks on pikk aeg perest eemal, kes paljudel asub Kairos. Sinna sõit kestab autoga 7 tundi ja lennukiga 1 tund.

KOKKUVÕTE

Egiptusesse tasub sõita, kui soovid sooja ilma ja rannapuhkust. Märtsi keskpaigast alates on temperatuur 28 kraadi või rohkem. Varasemal ajal võib esineda jahedat tuult. Lisaraha korral saad natuke aktiivsema puhkuse, käia kõrbes, sõita kaameli, ATV-ga ning sukelduda mere sügavusse.

Kui teed enne reisi vajaminevad ettevalmistused, läheb reis kindlasti hästi korda. Hea hotelli puhul ei pea käima söömas mujal ega muretsema toa puhtuse pärast. Ettevalmistuse hulka kuulub kindlasti probiootikumi kuur kõhu toimkonna tugevdamiseks, valuutavahetus ja dokumentide paberil hoidmine.

Turul tingimine võib tunduda väsitav. Pole hullu, kõnni väsitavate kaupmeeste juurest lihtsalt ära. Nende solvumine pole päris, see on tasuta etendus.

Toateenijale tasub jätta tippi – siis teeb ta suurema tõenäosusega su tuppa ilusaid rätikutest elevante ja muid loomi. Samuti toetad tema rasket tööd – isegi dollar on tema jaoks suur raha.

Ole ettevaatlik, mida sööd. Isegi keedetud kraanivesi tee joomiseks võib osutuda ohtlikuks.

Ajavahe Egiptusega on suveajal vaid 1 tund, kuid unereziimi võib sassi lüüa lennugraafik.

Kuigi Sharm el Sheikh on täiesti turistide jaoks ehitatud ja mõniti võlts, siis taastab soe kliima ja rahulik tempo energiat!

Sügavsiniste silmadega elevants

Puhas tuba

KAASA PAKI KINDLASTI

  • Ujumisriided
  • Valuuta
  • Dokumendid (passi koopia, kindlustus, reisivoucher)
  • Ravimid (sõetabletid, Smecta, Immodium)

KOHALIKKE VÄLJENDEID ARAABIA KEELES

  • MARHABAN – Tervist!
  • SHUKRAN – Aitäh!
  • MUMTAAZ – Suurepärane!
  • MASH? – Arusaadav?

Jätsin midagi mainimata? Jaga kindlasti minuga oma kogemusi kommentaarides!

Kohalik vabakasvatuse kass Azza

Palju on tühjaksjäänud hotelle

Vaade bussiaknast

Tükike surnud koralli

Ei saagi aru, kas sügis või suvi

Old Vic Resort Hotel

Sharm el Sheikhi vanim Mošee asub vana turu kõrval

Kohalikud folkloristid

Sõit hotelli bussiga hotelli randa

Siinai mäestik?

Tundub, et veepark

Hetk endale

Siidhaigrud – farmeri sõbrad

Päikeseloojangud on siin kaunid

Hotelliala

Vaade hotelli katuselt

“Vanapaar jalutamas”

Vaikiv muru

AITÄH LUGEMAST-VAATAMAST!

8 Responses

  1. Tore lugemine oli, kuigi on mõned ebatäpsused. Kõige viimane puudutab mosheed. See on Sharmi kõige uuem, avatud olnud paar aastat. Üldkasutatavas palveruumis leidub islamit tutvustavat lugemist ka eesti keeles.

    1. Tere Kersti! Aitäh lugemast ning täpsustamast! Täiendavad täpsustused on teretulnud.

      Tänab
      Egon

  2. Tere
    Palun öelge mulle Teie, kes olete eile Egiptusest tulnud! Kas püramiidide juurde ka lastakse? Minu jaoks on see kõik nii segane. Käisin Hurghadas 2013 aprillis 2014 jaanuaris, siis oli suht karmistatud kord ja nüüd 2017 novembris. 2017 korralati sõit Kairosse v-o isegi oleks selle libekeelse-giidiga Gizasse saanud, aga….ei riskinud, läksin Moosese mäele. Miks küsin! Plaanin 02.01.2019 sinna puhkust.

    1. Tervist!

      Aitäh küsimuse eest!
      Kahjuks ma pole teadlik, kas püramiidide juurde lastakse. Kuid usun, et reisibüroo, kust reisi ostate, oskab sellele vastata.

      Arvan, et alates 2018 aasta algusest pole kord enam nii karm ning seega püramiidide juurde võimalik pääseda suurema tõenäosusega kui varem.

      Mõnusat reisi soovib
      Egon

  3. Tere!

    Nipiks võiks ehk lugeda ka internetipakkujate poole pöördumist – lennujaamas 😊
    Saab 20gb internetti 10dollariga. Eestist telefonipakkujaga oleks palju kallim.

    1. Tervist!

      Väga hea täpsustus, suured tänud! Kas lennujaamas tasub seda küsida samast kohast, kus antakse viisapaber täitmiseks?

      Tänab
      Egon

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga