Pulmafotograaf Egon Ligi

Canon EOS 6D

Canoni uudistooteks on SD mälukaarti kasutav täiskaader EOS 6D. Kaalult kerge kuid uudseid ning põnevaid võimalusi täis kaamera pakub avastamisrõõmu küllaga.


Haarates kaamera kätte on aru saada, et tegemist on väga kerge ning väikest mõõtu täiskaader kaameraga. Ta on lausa võrreldav kaamera 60D mõõtude ja kaaluga. Nuppude asendi poolest sarnaneb vägagi 60D-le. Kuna 6D puhul räägitakse kui kaamerast, mis hakkab turul asendama 5D Mark II-e, toon välja ka võrdluse, mille poolest 6D parem on.
Näiteks ISO kõrgemale tõstmise võimalus (kuni 102400), HDR, GPS, WiFi, video automaatne fokuseerimine, pildistab 4,5 kaadrit sekundis ning on 11 fokuseerimispunktiga. Kui planeerid endale uut profikaamerat muretseda siis tasub peas läbi mõelda, mida sa enda jaoks vajad. Kas GPS või HDR on sinu jaoks olulised? Kui jah siis tuleb arvestada ka natuke suurema väljaminekuga. Kui ei siis soovitan leida turult 5D Mark II ning rõhuda pigem objektiividele.
Üks suurimaid uuendusi ja väärtusi 6D puhul on WiFi ühenduvus. Üle võrgu saab kaameraga luua ühenduse mobiili abil. Selleks on eraldi aplikatsioongi tehtud. Mobiili abil saab kontrollida kaamera seadistusi, nuppe ja pildialbumit. Vajadusel ka mõni pilt otse veebi üles laadida. Samuti saab telefoni kaudu kaamera Live View kasutada ning kontrollida. Väike miinus WiFi kasutamise ajal on see, et samal ajal ei saa filmida või kaamerat juhtmega arvuti külge ühendada.
Lisaväärtus GPS muudab kaamera väga praktiliseks erinevates oludes kasutades. Reisides ringi või filmi jaoks võtteplatsi eelnevalt üles pildistades või politseitöös avarii/väljakutse asupaika üles pildistades. Kaamera talletab asukoha info ning pildid arvutisse laadides ja Google Maps-i kasutades on väga lihtne edaspidi pildistamise asukohta kindlaks teha.
Esindatud on ka RAW failide töötlemise võimalus otse kaameras. See tähendab, et kui kaamerast on kähku vaja saada JPG laiendiga pildifail aga oled pildistanud ainult RAW-i, siis kaamerasiseselt on võimalik RAW fail konvertida JPG-sse. Võib näida selline tühine ja mõttetu võimalus kuid olen 5D Mark III-e kasutades leidnud selle võimaluse olevat väga praktiline. Soovid paar pilti sõbrale kohe arvutisse laadida või üle WiFi saata printerisse, aga avastad, et sõbra arvuti või veelgi enam, printer ei toetagi Mark III-e või 6D RAW faili. Siin ongi lahendus olemas.
Filmimist lihtsustab algajate jaoks automaatne fokuseerimise võimalus filmimise ajal. Professionaalide jaoks see vast määravaks ei saa. Kuid kindlasti paneb kõrvu liigutama teadmine, et heli manuaalselt sättimise võimalusi on rohkem ning ekraanil on vastav info mugavalt näha. Kui 5D Mark II-ga ei saanud filmida 50 kaadrit sekundis siis 6D puhul on see võimalus täiesti olemas. 7D omanikel tasub kadedust tunda vaid täiskaadri pärast, mis võimaldab ka hämaramas keskkonnas võtete tegemist.

EOS 6D näidispildid www.canon.jp

1/80s 17mm f/8 ISO 100

1,6″(sek) 15mm f/5.6 ISO 100

Vasak 1/250s 135mm f/3.2 ISO 200 // Parem 60,8″ (sek) 15mm f/4 ISO 6400

1/250s 40mm f/3.5 ISO 400

Kuigi kaamera, mida natuke tundma sain õppida, oli prototüüp, siis sellele vaatamata on tegemist väga kõrge tasemelise EOS-ega. Täiskaader, GPS, WiFi ja kõrgem ISO võimalus omavad aina rohkem tähtsust. GPS ning Wifi võimaluse koha pealt julgen kaamerat soovitada nii ajalehe- kui moefotograafile. Enam pole vaja eraldi WiFi talda, et faile arvutisse saata. Siiski tasub ära oodata täpsemad spetsifikatsioonide võrdlused, mis tehakse jaanuaris, pärast kaamera müüki paiskamist. Pärast seda ilmuvad eri blogijate ning võrdlejate poolt välja kaamera testid ja tehnilisemad võrdlused. Selle järgi on teadjamatel lihtsam otsustada, milline kaamera endale soetada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga